Deelnemers halen het net langs de branding.
Deelnemers halen het net langs de branding. (Foto: aangeleverd)

Wat leeft er allemaal in de zee? Ga mee korren in Bergen

zondag 16 augustus 2026 10:00

BERGEN AAN ZEE - IVN organiseert zondag 16 augustus een korexcursie in Bergen aan Zee. Deelnemers trekken een groot net door de branding en bestuderen daarna samen de vangst.

Bij korren plaatst een IVN-gids een groot net in zee. Vervolgens trekken deelnemers het net vanaf de vloedlijn enkele honderden meters door de branding. Daarna volgt het spannende moment: het binnenhalen van de vangst.

Garnalen, krabben en zeesterren

Wat er uit het net komt, verschilt elke keer. Visjes spartelen, krabbetjes kruipen en garnalen glibberen alle kanten uit. IVN-gidsen geven enthousiast uitleg over de dieren. Zo is er aandacht voor de platvis, de garnaal die je in de hand kunt houden en bijzondere dieren als zeesterren, zee-anemonen en zeepokken. Die laatste sluit zich bij eb om uitdroging en predatie te voorkomen en steekt bij vloed zes paar dunne pootjes uit om plankton te vangen.

Praktische informatie

De excursie start om 10.00 uur bij IVN-gebouw Parnassia in Bergen aan Zee. De tocht duurt ongeveer anderhalf tot twee uur. Deelname kost drie euro per volwassene; kinderen zijn gratis.

Parnassia is bereikbaar vanuit Bergen via de eerste rotonde in Bergen aan Zee rechtdoor, dan de eerste weg links, en bij Paulineweg 7 de bordjes ‘IVN Parnassia’ volgen.

Meer informatie staat op www.ivn.nl/nkl of via Facebook op @ivnnoordkennemerland.